Park maszynowy

Specjalistyczny sprzęt do czyszczenia kanalizacji:

 • Kaiser EcoCombi na ciągniku MAN TGA. Specjalistyczny samochód z odzyskiem wody przystosowany do wykonywania najcięższych prac związanych z czyszczeniem kanałów o dużym przekroju i wysokim zamuleniu oraz głębokich osadników i przepompowni.

Kaiser EcoCombi

 • SCK 5 na ciągniku Renault. Samochód ssąco-płuczący do czyszczenia kanałów, wpustów deszczowych, osadników, przepompowni oraz separatorów i tłuszczowników.

SCK 5 na ciągniku Renault

 • Samochód specjalistyczny na ciągniku Mercedes przeznaczony do udrażniania kanalizacji oraz czyszczenia wpustów ulicznych. Ze względu na wysokie zawieszenie i krótką zabudowę sprawdza się w ciasnych i krótkich uliczkach.

samochód na ciągniku Mercedes

 • Mercedes 2628K – typowy samochód specjalistyczny przeznaczony, ze względu na gabaryty zbiornika na osad, do czyszczenia większych osadników, separatorów i innych urządzeń przeznaczonych do oczyszczania ścieków i gromadzenia odpadów.

Mercedes 2628KMercedes 2628K

 • Urządzenie ssąco-płuczące zabudowane na samochodzie Toyota przystosowanym do pracy w garażach i podziemiach o wysokości przejazdu poniżej 2,0m. Samochód rewelacyjnie sprawdza się w pracach związanych z czyszczeniem separatorów ropopochodnych oraz tłuszczowników usytuowanych na parkingach podziemnych. Ze względu na niewielkie gabaryty urządzenie wjeżdża również w wąskie bramy i przejazdy niedostępne dla innych specjalistycznych pojazdów.

urządzenie ssąco-płuczące na samochodzie Toyota

Monitoring i inwentaryzacja kanalizacji:

Do monitorowania kanalizacji oferujemy zabudowany kamerowóz z zestawem Ipek ROVVER wyposażony w zestaw wózków oraz oprzyrządowanie do wykonywania monitoringu kanalizacji w zakresie średnic od 150 do 1 800mm. Każdy z wózków posiada wbudowany inklinometr pozwalający na pomiar spadków kanału. Całkowity przebieg inspekcji zapisywany jest na nośniku cyfrowym. Zestaw, którym możemy świadczyć dla Państwa usługi składa się z:

 • jednostki centralnej 3HU 115/230V wraz monitorami JVC oraz panelem sterowania
 • generatora tekstu
 • kolorowej kamery z głowicą obrotową RC90 i zoomem optycznym (pierwsza w Polsce!)
 • wózków Rovver 125 oraz 225 wraz z inklinometrem
 • nawijarki elektrycznej RA 200 ze wzmocnionym przewodem o długości 150mb
 • oprogramowania WinCan v. 7/8
 • dodatkowego oświetlenia, podnośnika mechaniczny dla średnic powyżej 800mm
 • prowadnic do kanałów jajowych

Całość zabudowana na samochodzie Mercedes Sprinter.

kamerowóz do monitoringu kanalizacjijednostka centralnakamera IPEKkamera IPEK na wysięgniku

Wykonujemy również monitoring kanalizacji przy użyciu kolorowej kamery SeeSnake z głowicą samopoziomującą na popychaczu ręcznym przystosowaną do inspekcji instalacji w zakresie średnic DN 50-300mm.

W szerokiej gamie oferowanych przez naszą firmę profesjonalnych usług mamy również inwentaryzację przewodów kanalizacyjnych przy użyciu lokalizatora Navitruck Scout. Lokalizator odbiera sygnały wysyłane przez kamerę SeeSnake dzięki czemu lokalizator wskaże miejsce przebiegu kanalizacji oraz głębokość na jakiej jest ułożona.

lokalizator Navitruck Scout

Pozostałe oferowane usługi:

 • czyszczenie pionów metodą bakteriologiczno-mechaniczną lub mechaniczną przy użyciu sprężyn mechanicznych oraz żywych kultur bakterii
 • usuwanie awarii kanalizacyjnych przy użyciu sprężyn mechanicznych – Ridgid K150
 • wycinanie korzeni z kanalizacji metodą hydrodynamiczną w z zakresie średnic od 100 do 600mm

Odkurzacz AS 5000:

Jakość powietrza wewnątrz zamkniętych pomieszczeń rozumiana jest jako całokształt parametrów fizycznych, chemicznych i biologicznych mających zagwarantować warunki komfortu i zdrowia osób.

W celu zapewnienia takich warunków i czystości powietrza w pomieszczeniach użyteczności publicznej przedstawiamy Państwu stosowany przez naszą firmę, profesjonalny sprzęt włoskiej firmy GLAXY SYSTEM

Glaxy System - logo

do czyszczenia oraz przedłużenia żywotności i prawidłowego funkcjonowania instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.
odkurzacz AS 50000

Odkurzacz AS 50000 jest specjalistycznym urządzeniem wytwarzającym podciśnienie w przewodzie wentylacyjnym, służącym do wysysania zanieczyszczeń uwalnianych przez pracujące w kanałach szczotki czyszczące.

odkurzacz AS 50000

Zaprojektowany i pomyślany tak, aby spełniał wymagania praktyczne a jednocześnie zapewniał wysoką skuteczność działania:

 • przepływ powietrza o wydajności 5000 m3/h.

Odkurzacz zbudowany jest z trzech części, co umożliwia dobry transport. W każdej z trzech części umiejscowiony jest filtr. Podczas oczyszczanych instalacji zanieczyszczenia zostają wychwytywane za pomocą trzech filtrów:

 • filtr wstępny (filc) – zatrzymywane są największe zanieczyszczenia
 • filtr średni (zespolony) – zatrzymywane są średniej wielkości zanieczyszczenia
 • filtr absolutny wychwytujący najmniejsze zanieczyszczenia, niewidoczne przez ludzkie oko (pył, kurz)

Taka filtracja powoduje całkowite oczyszczenie powietrza z kurzu a obecność filtrów wstępnego i zespolonego pozwala uniknąć szybkiego zapchania się filtra absolutnego a w konsekwencji jego wymianę.

Odkurzacz posiada kółka i mimo zmontowania odkurzacza w jedną całość można nim bardzo łatwo przesuwać na terenie wykonywanych prac.

Wysoki spręż wentylatora zapewnia stałe podciśnienie w kanale oraz prawidłowe funkcjonowanie w kanałach powietrznych o różnych wymiarach i długościach.

Odkurzacz wyposażony jest w lampki kontrolne, które sygnalizują zapychanie filtrów, co pozwala na dokonanie ich wymiany w odpowiednim czasie.

Dzięki takiej sygnalizacji odkurzacz pracuje najlepiej zachowując maksymalną wydajność.

Średnica przewodu zasysającego powietrze 250mm.

 

Robot – Jednostka Zrobotyzowana RT 2000

Jednostka Zrobotyzowana RT 2000

Jest to urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą którego wykonujemy:

 • video inspekcję dla kanałów o wymiarach H=200mm i szerokości 300mm
 • powlekanie kanałów betonowych i izolowanych wewnętrznie
 • czyszczenie kanałów o przekroju kwadratowym lub okrągłym o wymiarach większych niż 300x300mm

RT 2000 – zaopatrzony jest w zestaw podwójnych kamer do video inspekcji. Obraz monitorowanego kanału obserwowany jest dzięki ciekłokrystalicznemu monitorowi umieszczonemu w konsoli i rejestrowany na magnetowidzie. Kamery zainstalowane są w robocie na stałe wraz z podświetleniem przednim i tylnym co umożliwia lepszą widoczność nawet w najmniej widocznych miejscach.

Robot posiada ruchomą platformę typu „pantograf”, do którego możemy przymocować następujące urządzenia:

 • odpowiednie szczotki do czyszczenia
 • pistolet do nanoszenia warstwy powlekającej PT400

Urządzenie może pracować na odległość 30m wewnątrz kanałów pokonując małe przeszkody. Odległość ta uwarunkowana jest długością zintegrowanego kabla wielofunkcyjnego z przewodem pneumatycznym służącym do uruchomienia wszystkich akcesoriów.

Podstawowymi instrumentami kompletującymi RT2000, przytwierdzonymi do ruchomej platformy do wykonywania prac oczyszczających są:

 • silnik pneumatyczny do uruchamiania szczotki czyszczącej wraz z zestawem odpowiednio opracowanych i dobranych szczotek do czyszczenia kanałów okrągłych i prostokątnych, wyposażony w bezpiecznik elektryczny pozwalający na zmianę kierunku rotacji szczotki
 • zestaw służący do pokrycia kanałów betonowych oraz izolowanych wewnętrznie środkiem powlekającym. Składa się z głowicy z czterema dyszami połączonej z automatycznym pistoletem uruchamianym pneumatycznie i sterowanym z konsoli. Połączenie pistoletu z pompą, która daje produkt pokrywający niezależnym przewodem.

 

Szczotka wirująca SP20:

Szczotka wirująca SP20

Urządzenie służące do czyszczenia kanałów o wysokości mniejszej od H=300mm.

Wprawiona w ruch obrotowy szczotka pozwala usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni oraz w trudno dostępnych miejscach przewodów wentylacyjnych.

Urządzenie składa się z jednostki napędowej i połączonego kabla koncentrycznego różnej długości,co powoduje obrót zamontowanej na końcu kabla szczotki.

Szczotki połączone z kablem są wymienialne i proste w montażu. Szczotki produkowane są w różnych średnicach tak, aby można było dopasować szczotkę do średnicy kanału.

Sterowanie może odbywać się automatycznie zmieniając kierunek obrotu szczotki lub sterowanie ręcznie.

Przed szczotką montujemy kamerę na kablu koncentrycznym, co pozwala dokładnie obserwować czyszczenie kanału nawet w najmniej widocznych miejscach.

Urządzenie jest bardzo ciche i poręczne, możliwe do zastosowania w każdym miejscu.

 

Kamera TV ART. 201

Kamera TV ART. 201

Kamera służy do przeprowadzania telewizyjnej inspekcji kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Kamerę możemy zamontować na Robocie lub na kablu koncentrycznym i przeprowadzać video inspekcję.

Wykonywanie monitoringu można wykonywać na odległość 20m. Kabel metryczny zintegrowany z walizeczką, w której umieszczony jest monitor oraz podłączony z zewnętrznym magnetowidem pozwala zapisywać monitorowany kanał na kasecie VHS. Kamera służy do inspekcji instalacji o przekroju 50-300 mm (2-12”).

Całość aparatury pracuje na zasilaniu jednofazowym 220V, co umożliwia video inspekcji wszędzie.

 

Pistolet do nanoszenia warstwy powlekającej

Pistolet służy do powlekania na wewnętrzną ścianę kanału betonowego, izolowanego lub innego rodzaju materiałów porowatych warstwy powlekającej.

Pistolet montujemy na pantografie Robota RT 2000. Wykonany jest ze stali i dzięki swojej masywności odporny jest na rożnego rodzaju wstrząsy (nierówności spowodowane zanieczyszczeniami w kanałach). Może być używany indywidualnie w zależności od sytuacji.

Powlekanie warstwy izolacyjnej odbywa się pod ciśnieniem sprężonego powietrza do ciśnienia 80 bar i sterowany pneumatycznie poprzez powietrzny zawór znajdujący się na robocie.

Pistolet rozkłada równomiernie warstwę powlekającą dzięki zamontowanym dyszom, w których zamontowane są 4 filierki. Dzięki filierkom nakładanie substancji odbywa się pod kątem 1100 i jest to taki kąt, podczas którego preparat rozkłada się równomiernie na całej powierzchni kanału.

Metoda powlekania warstwą izolacyjno-ochronną pozwala na:

 • odizolowanie warstwy zanieczyszczonej
 • dzięki małej chropowatości powlekanego preparatu lepszą dystrybucję powietrza w kanale i mniejsze osiadanie zanieczyszczeń na powierzchni kanału
 • ochronna powłoka nie jest podatna na zanieczyszczenia, kanały powleczone mogą być czyszczone z użyciem systemów szczotkowych

mapa01-329 Warszawa
ul.Łęgi 2

tel1: 22 666-17-14
tel2: 22 666-17-15

fax: 22 666-17-16

e-mail: biuro@kozak-zk.pl

Usługi wentylacyjne

Pogotowie 24h

Budowa i remonty